Data: Wtorek, kwiecień 23, 2024 

Victoria, BC – W zeszłym tygodniu Kuratorium Oświaty Okręgu Szkolnego 61 (SD61) wydało zarządzenie oświadczenie w odpowiedzi na prośby o przywrócenie programu Współpracy z Policją Szkolną (SPLO).. 

Podobnie jak wiele innych osób jestem rozczarowany faktem, że Okręg Szkolny Greater Victoria odmawia przywrócenia programu SPLO, pomimo wyrażonego wsparcia i próśb w sprawie programu, które nadeszły od tak wielu zainteresowanych stron, w tym rodziców, liderów naszych społeczności BIPOC, społeczności członków, studentów, Samorządu Województwa, rad miejskich i wszystkich trzech wydziałów policji w dystrykcie. 

Stoję obok prezentacji, którą przedstawiłem Zarządowi w lutym i jestem wdzięczny, że zapewniłem katalizator dla wielu, wielu rodziców, nauczycieli, doradców i grup społecznych, które od tego czasu wystąpiły naprzód, wyrażając własne obawy i życiowe doświadczenia dotyczące bezpieczeństwa uczniów w naszych szkołach. 

Oświadczenie SD61 i często zadawane pytania głęboko podkreślają cenną rolę, jaką SPLO odgrywają w szkołach. Dokumenty mówią o potrzebie przeszkolonych, certyfikowanych i regulowanych dorosłych w celu realizacji programu z jasno określonymi celami i działaniami, pod nadzorem Zarządu. Wyraziłem jasno, że jestem otwarty na poprawiony model programu SPLO, ale muszę zapytać, czy Okręg nie uznaje szkoleń i certyfikacji na szczeblu prowincjonalnym Instytutu Sprawiedliwości Kolumbii Brytyjskiej, czyli dodatkowego szkolenia zapewnianego funkcjonariuszom przez całą ich karierę zawodową , poziom istniejącego obecnie nadzoru cywilnego, staranny proces selekcji naszych SPLO lub fakt, że naszym funkcjonariuszom przy każdej interakcji szkolnej leży na sercu dobro uczniów.  

Nasze dzieci potrzebują teraz bardziej niż kiedykolwiek zaufanych zasobów dla dorosłych. W pełni popieramy dodatkowe usługi dla młodzieży, o których wspomina Rada Szkoły, w tym pracowników zajmujących się zdrowiem psychicznym, pracowników socjalnych i doradców. Należy jednak zauważyć, że te wyspecjalizowane role nie zastąpiły i prawdopodobnie nie mogą zastąpić roli SPLO. Nasi funkcjonariusze są zaangażowani w zaspokajanie potrzeb uczniów i rodzin, jako uzupełnienie pracy nauczycieli i innych profesjonalnych usługodawców w szkołach.  

Chcę też powiedzieć jasno: tu nie chodzi o finansowanie. Od czasu podjęcia decyzji o usunięciu funkcjonariuszy łącznikowych policji szkolnej w maju 2023 r. bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów stało się przedmiotem poważnych obaw w szkołach SD61. W maju 2018 roku podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu naszych SPLO, aby uzupełnić naszych funkcjonariuszy pierwszej linii odpowiadających na wezwania pod numer 911. Funkcjonariusze VicPD nadal jednak na wiele sposobów aktywnie działali w szkołach. Dałem jasno do zrozumienia, że ​​jestem gotowy natychmiast ponownie zaangażować funkcjonariuszy w ten program. 

W dalszym ciągu proszę Zarząd SD61 o wysłuchanie obaw zgłaszanych przez społeczność i natychmiastowe przywrócenie programu SPLO, a także proszę, abyśmy wspólnie pracowali nad znalezieniem ścieżki rozwoju poprzez utworzenie małej podkomisji w celu dokonania przeglądu programu w sposób uwzględniający obawy wyrażone przez Zarząd SD61 dotyczące tych, którzy nie czują się dobrze w obecności funkcjonariuszy w szkołach. Zapewnienie uczniom bezpieczeństwa wymaga zaufania i relacji, a ta relacja jest budowana poprzez regularne, pozytywne interakcje, co jest podstawą programu SPLO. 

Jeżeli program mający na celu ochronę dzieci przynosi ogromne korzyści, ale jest niedoskonały, zamiast go całkowicie usuwać, pracujmy nad bezpośrednim rozwiązaniem tych problemów i ulepszaniem go, mając na uwadze budowanie zaufania i wzajemnego zrozumienia.   

Współpraca rodziców, policji i nauczycieli zapewni naszym dzieciom bezpieczeństwo. SPLO odgrywają kluczową rolę w odstraszaniu i zapobieganiu przestępczości, aktom przemocy i werbowaniu gangów w szkołach. Spotkajmy się, aby omówić, w jaki sposób możemy ulepszyć program. Nasze dzieci i nasza szkoła na to zasługują.  

-30-